5 WAŻNYCH CZYNNIKÓW
przy wyborze firmy remontowej

Planując remonty czy generalne wykończenie wnętrz, każdy chciałby dokonać słusznego wyboru firmy. Decyzja jest trudna, ponieważ na  rynku istnieje bardzo duży wachlarz usług remontowo – wykończeniowych świadczonych przez małe i duże firmy. Istnieje kilka kluczowych czynników, którymi warto się zainspirować przy wyborze najlepszego kontrahenta. 

1. ZADOWOLONY KLIENT NAJLEPSZĄ REKOMENDACJĄ FIRMY REMONTOWEJ

Zanim zdecydujesz się na wybór firmy, która zadba o remonty Twojego domu zapoznaj się z opiniami jej klientów. Marketing szeptany jest najbardziej skuteczną formą reklamy ponieważ zadowolony klient jest najlepszym adwokatem marki. Po co masz się narażać na nieprzyjemności skoro lepiej wcześniej poczytać lub posłuchać opinii innych.

W zależności od tego jakie są nasze oczekiwania, warto zobaczyć jakich klientów obsługuje firma wykończeniowo – remontowa.

„Nasza firma zajmuje się kompleksowym wykończeniem wnętrz i w tym zakresie z powodzeniem obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak i biznesowych. Zaufały nam takie marki jak: Euro-Styl. Atal, Hossa, dla których wykonaliśmy  ponad 50 mieszkań. Zadowolony klient jest najlepszą wizytówką firmy „– mówi Alexander Tron właściciel firmy Alex-bud.

2. WYKOŃCZENIE WNĘTRZ – KOMPLEKSOWOŚĆ USŁUG

Decydując się na firmę remontowo – wykończeniową warto dowiedzieć się czy możemy liczyć na kompleksowość usług. Pozwoli to nam ze spokojem oddać nasze mieszkanie w dobre ręce. Często jest tak, że klient zlecając usługę remontu domu czy lokalu użytkowego, chciałby wszystkie działania powierzyć profesjonalnej firmie, a nie samemu szukać kolejnych zleceniobiorców.

Dobrze gdy firma remontowa  świadczy:

– usługi hydrauliczne
– usługi elektryczne
– usługi transportowe

Profesjonalna firma może także oferować dodatkowe usługi, które zapewne doceni „wymagający” klient. A może to być:

– serwis sprzątający
– współpraca z projektantami wnętrz.

AlexBud - Wasz przewodnik w świecie remontów

„Kiedy mój zespół podejmuje się zlecenia, klient w tym czasie może jechać na urlop” . – mówi właściciel firmy Alex-bud. Oczywiście, aby móc pozwolić sobie na taki komfort, trzeba mieć zaufanie do firmy, z która się współpracuje. Moja firma spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów  dzięki świadczeniu kompleksowych usług. Ponadto bardzo ważne jest, aby zawsze dobrze wysłuchać klienta i dążyć do spełnienia jego potrzeb” – dalej puentuje Aleksander Tron.

3. JAKOŚĆ KOMUNIKACJI Z FIRMĄ REMONTOWĄ

Dobra komunikacja to duży krok do sukcesu, a służy temu informacja. Dlatego tak ważny jest kontakt klienta z kontrahentem. To właśnie wspólny dialog powoduje wzrost zaufania klienta wobec firmy. Komunikacja wydaje się bardzo oczywistą kwestią tymczasem rzeczywistość często odbiega od  oczekiwanych  standardów.

Doświadczenia wielu osób pokazują, że z firmami świadczącymi usługi remontowe nie ma często dobrego kontaktu. Po pierwsze bardzo trudno zwyczajnie się dodzwonić. Oczywiście zrozumiałe jest to, że w danym momencie ktoś może być zajęty pracą. Istnieje jednak coś takiego jak kultura kontaktu zwrotnego. Po drugie w trakcie prac okazuje się, że jakość usług wykonywanych przez zleceniobiorcę jest inna niż ta rekomendowana. Najwyraźniej wynika to z poziomu świadczonych usług bądź niezrozumienia potrzeb klienta. Po trzecie firma nie wysłuchuje zaleceń klienta w związku z czym, prace nie są zgodne z projektem.

Dobra komunikacja  jest podstawowym i kluczowym czynnikiem dlatego jej poziom powinien być zweryfikowany już na początku współpracy.

4. FIRMA REMONTOWA ZORIENTOWANA NA NOWE TECHNOLOGIE

Tak jak w każdej firmie, tak i w usługach budowlanych, remontowych i wykończeniowych trzeba być zorientowanym w specyfice rynku. Rozwój to ważna dziedzina, która wyróżnia nas spośród konkurencji.
Jeśli oczekujemy pozytywnego efektu prac wykończeniowych naszego mieszkania, domu czy lokalu użytkowego postawmy na firmę, która zorientowana jest w nowych technologiach. Taka firma, która idzie w parze z postępem czasu, to skarb. Otwartość na wyzwania wiąże się z wysokim stopniem kreatywności. Od takiej firmy możemy oczekiwać kreatywnych pomysłów i sugerowanych rozwiązań.

AlexBud - Wasz przewodnik w świecie remontów
5. GWARANCJA I SERWIS POWYKONAWCZY 

Udzielanie gwarancji i serwisu to bardzo pożądany przez Klienta aspekt w wyborze firmy remontowej. W momencie kiedy coś zawiedzie, a my możemy liczyć na wsparcie ze strony wykonawcy, czujemy się bezpieczni i ważni. Czy tak jednak jest? To poczucie ważności klienta na etapie powykonawczym? Zdecydowanie nie. I to jest czynnik, którzy burzy najcenniejszy filar czyli zaufanie.

Aby uniknąć ewentualnych przykrych niespodzianek, już na samym początku współpracy ustalmy kwestie związane z serwisem gwarancyjnym. Pozwoli to  na każdym poziomie czuć się pewnie i budować dobre relacje z firmą remontową.

„Satysfakcja Klienta jest moim priorytetem dlatego gwarancja i serwis powykonawczy jest stałym elementem współpracy. Zależy mi na tym, aby Klient mógł czuć się bezpiecznie na każdym poziomie relacji, także tym po wykonaniu remontu” – mówi Aleksander Tron, właściciel firmy Alex-bud.

Wykończenie wnętrz naszej przestrzeni mieszkalnej to duże wyzwanie, jednak jeszcze większym jest właściwy wybór firmy remontowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę te pięć kluczowych czynników w usługach wykończenia wnętrz to szansa na powodzenie jest dużo większa. Zatem, zanim dokonasz wyboru najpierw przetestuj je wszystkie.

AlexBud 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone